מאגר מידע
 
עזרה לעמוד הבית מאגר עזרה לעמוד הבית מאגר
עמוד הבית > ישראל (חדש) > חבלי ארץ, אתרים ומסלולי טיול > החרמון והגולן


תקציר:
המידע בדף זה עוסק בתיירות ונופש ברמת הגולן.


רמת הגולן | מחבר: עמי אטינגר

מקסם

בגובה של 900 מטר מעל השבר הסורי אפריקני מתנשאת לה רמת הגולן. זהו אזור וולקני, שהטבע הפראי, התופעות הגיאולוגיות יוצאות הדופן, שטחי המרעה, הבריכות הטבעיות, המפלים הנדירים בצורתם, החי והצומח העשירים, הפכו אותה לאתר תיירותי רחב ידיים, המושך אליו אלפי מבקרים.

זהו אזור המפגיש את המטיילים עם הטבע. יש כאן יערות ושמורות טבע שופעות בצומח ובחי כמו צבאים, חזירי בר ועופות דורסים. אפשר לטייל כאן במכונית פרטית, בטיול מאורגן, או בדרך הרפתקנית על גבי סוסים, ג'יפים, טרקטורונים ומסעות רגליים. מי שמיטיב לכת או למד גלישת מצוקים (סנפלינג), יכול להגיע למקומות שאינם נגישים לכלי רכב. זהו קסמו של הגולן - שטחי טבע אדירים הנגישים לכל המשפחה, ואתרים אחרים הנגישים לחובבי הרפתקאות.

תיירות החורף ברמת הגולן, כאשר הטמפרטורה צונחת מתחת לאפס, מתבטאת בשני אתרים, קוטביים זה לזה בצורה קיצונית: בצפון החרמון המושלג, כשבפסגתו הישראלית ממוקם אתר הסקי היחיד של ישראל, ובדרום אתר חמת-גדר, עם בריכות המים החמים הטבעיות. בקיץ, כשחם מאוד ברמת הגולן, נמשכים המטיילים לנחלים ולמקווי המים.

הלינה הכפרית (צימרים) בקיבוצים ובמושבים היא המקובלת ביותר ברמת הגולן, אך יש בה גם מבחר של כפרי נופש, מלונות, בתי-ספר שדה ואכסניות.


* עמי אטינגר - עיתונאי תעופה ותיירות ב"מעריב"


ביבליוגרפיה:
כותר: רמת הגולן
מחבר: אטינגר, עמי
שם ספר: אישים ומעשים בישראל : ספר היובל
עורכי הספר: אהרוני, שרה ; אהרוני, מאיר
תאריך: 1998
הוצאה לאור : מקסם
הערות לפריט זה: 1. עמי אטינגר - עיתונאי תעופה ותיירות ב''מעריב''.
מאגר המידע בגיאוגרפיה של מטח מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית